door-automatic

سرویس جک درب پارکینگ

جک برقی در واقعی بازویی است که بر روی درب های مختلف نصب می گردد. جک پارکینگ امکان باز شدن درب توسط ریموت را فراهم می کند. و دیگر نیازی به این نمیباشد که بخواهیم درب پارکینگ را به صورت دستی باز و بسته نماییم

 

جک درب پارکینگ همان طور که از نامش پیداست با به کار گیری از انرژی الکتریکی برای باز و بسته کردن درب استفاده می شود. این روزها درب هایی که به کمک جک پارکینگ برقی باز و بسته می شوند جای درب های معمولی را گرفته اند و نه فقط در ساختمان های مسکونی، بلکه در ادارات و ساختمان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از جک درب پارکینگ باز و بسته کردن درب پارکینگ را بسیار آسان کرده است و برای این کار به صرف زمان کمتری نیاز است. در واقع در صورت استفاده از جک پارکینگ می توان بدون پیاده شدن از ماشین درب پارکینگ را به کمک فشردن دکمه ریموت درب پارکینگ باز و بسته کرد. جک درب پارکینگ هم برای درب تک لنگه پارکینگ و هم برای درب دو لنگه پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند.

automatic-door

درب پارکینگ تک لنگه اتوماتیک

درب پارکینگ اتوماتیک تک لنگه به صورت نود درجه باز می شوند. این درب ها برای پارکینگ هایی مورد استفاده قرار می گیرد که فضای لازم برای باز شدن درب از دو طرف وجود نداشته باشد. البته باید برای همان یک لنگه فضای کافی باشد.

parking-door-automatic

درب پارکینگ دو لنگه اتوماتیک

این درب ها دارای دو لنگه هستند که از وسط هر کدام نود درجه باز می شوند. این درب ها در فضایی باید مورد استفاده قرار بگیرند که فضای کافی برای باز شدن درب از دو طرف باشد. مثلا ورودی ساختمان هایی که فضای کافی و حیاط و پارکینگ بزرگ دارند و یا مجتمع های تجاری بزرگ و کارخانه ها که دارای فضای مورد نیاز برای این درب ها هستند.

جک پارکینگ مناسب برای درب تک لنگه پارکینگ و دولنگه پارکینگ

عواملی که روی انتخاب جک پارکینگ مناسب برای درب پارکینگ تک لنگه و درب پارکینگ دو لنگه تاثیر گذار است : وزن درب پارکینگ , تعداد دفعات باز و بسته شدن درب پارکینگ در یک بازه زمانی مشخص (مثلا یک روز) است

doorautomatic

انواع جک درب پارکینگ

از انواع مختلف جک پارکینگ می توان به جک پارکینگ برقی هیدرولیکی و جک پارکینگ برقی الکترومکانیکی اشاره نمود. کارکرد جک برقی پارکینگ هیدرولیکی با فشار هوا و روغن است. این جک ها نسبت به انواع الکترومکانیکی قوی تر هستند و سرعت بالا تری دارند و می توان از آن ها برای درب های سنگین استفاده کرد. علاوه بر این ها چون طول عمر بیشتری هم نسبت به جک های الکترومکانیکی دارند قیمت شان هم گران تر است. یک مزیت دیگر جک های هیدرولیکی نسبت به انواع الکترومکانیکی هزینه نگهداری و تعمیرات کم تر است. البته جک های پارکینگ الکترومکانیکی هم مزایای خاص خود را دارند و مجموعه ای از عوامل است که هنگام انتخاب آن ها باید مورد توجه قرار بگیرد. جک های پارکینگ هیدرولیکی و الکترومکانیکی هم کدام طرفداران و کاربران خاص خود را دارند. جک پارکینگ برقی الکترومکانیکی برای مکان هایی که رفت و آمد در آن ها کم است مثل ساختمان های مسکونی بسیار مناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای درب های سبک هم از این نوع جک های برقی استفاده می شود. نیروی مکانیکی و چرخ دنده اساس کار این نوع جک برقی است.

 

قطعات جک درب پارکینگ

به طور کلی جک پارکینگ دو بازو دارند که روی درب ها نصب می شوند.یک چراغ هشدار دارند که در قسمتی از درب نصب می شود که در معرض دید باشد. هنگام باز و بسته شدن درب این چراغ روشن خواهد شد.برای حفظ امنیت، در روی درب ها چشمی نصب می شود. عملکرد چشمی به این صورت است که اگر هنگام بسته شدن درب جسم و یا خودرو از مقابل آن چشمی عبور کند درب خود به خود دوباره باز می شود و از برخورد جلوگیری خواهد شد.جک درب پارکینگ دارای ریموت برای کنترل و باز و بسته کردن درب پارکینگ هستند.زاویه باز شدن درب پارکینگ و همچنین سرعت باز و بسته شدن و دیگر عوامل نیاز به تنظیمات دارد که مرکز کنترل جک پارکینگ که برد مدار فرمان MS1 میباشد، این وظیفه را بر عهده دارد.

تفاوت های جک درب پارکینگ

برخی از جک ها تایمر دارند و اگر دکمه باز و بسته شدن زده نشود سر یک زمان مشخص درب بسته خواهد شد. جنس چرخ دنده ها در جک ها می تواند از انواع پلاستیکی و یا فولادی باشد. ولتاژ مورد استفاده در جک ها می تواند 220 یا 24 ولت باشد. زاویه باز شدن درب هایی که جک های مذکور روی آن نصب شده است می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. برخی جک های پارکینگی این قابلیت را دارند که سرعت باز و بسته شدن در ابتدا و انتها را کنترل کرد. مثلا سرعت بسته شدن درب مقدار معینی است ولی هنگامی که درب می خواهد بسته شود سرعت کاهش پیدا می کند. این باعث می شود بسته شدن درب ایجاد صدای مزاحم نکند و در اصطلاح درب ها به هم نکوبد.