automatic-glass-door-repair

درب های اتوماتیک شیشه ای ساختمان , مجتمع, مراکز خرید یکی از مهم ترین بخش های آن محل می باشد که به دلیل راحتی در استفاده عموما استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای زیاد شده است. لذا تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به دانش و تجهیزات حرفه ای خواهد داشت تا در زمینه سرویس و نگهداری آن به مشکل بر نخوریم.

 

درب اتوماتیک شیشه ای مدل های مختلفی دارد

درب اتوماتیک شیشه ای که به یک سمت باز میشود

درب شیشه ای اتوماتیک که به دو سمت چپ و راست باز و بسته میشود

درب شیشه ای اتوماتیک که با داشتن محور لولایی به دو سمت داخل و خارج باز و بسته می شوند

درب اتوماتیک شیشه ای

به صورت هوشمند و بدون دخالت انسان باز و بسته می شوند, درب های اتوماتیک با برق کار میکنند و در صورت قطع برق اصلی می توانند از باتری پشتیبانی که برای آنها در نظر گرفته شده است استفاده نمود تا هم در هر زمانی به راحتی بتوان از آنها استفاده کرد و هیچ زمان پشت درب نمانیم, البته لازم به ذکر میباشد که برای استفاده بهینه و پایدار از امکانات درب های اتوماتیک حتما باید در زمان های مناسب به صورت ادواری سرویس درب اتوماتیک شیشه ای انجام گردد تا این سیستم بتواند به بهترین شکل و کمترین هزینه کار خود را انجام بدهد.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

تنظیمات درب اتوماتیک الکترو مکانیکی :

که از چرخ دنده و گیربکس در آن استفاده شده که در صورت خرابی با استفاده از قطعات مناسب و اورجینال میتوان آن را تعمیر نمود.

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای پنوماتیکی:

که با استفاده از فشار گاز یا فشار باد کار می کند و عمدتا ایراد های آن قابل رفع میباشد.

سرویس درب شیشه ای اتوماتیک هیدرولیکی:

که با استفاده از فشار روغن های مخصوص کار میکند و نیاز به سرویس دوره ای درب اتوماتیک خواهد داشت برای استفاده بهتر از امکاناتش.

عمدتا درب اتوماتیک با استفاده از نیروی چرخشی بر محور و تغییر طول بازو, ساخته می شود

باتری پشتیبان درب اتوماتیک شیشه ای

دلیل استفاده از باتری, درب اتوماتیک شیشه ای یا UPS برای راه اندازی درب اتوماتیک در مواقعی که برق قطع میباشد به کار میرود به این صورت که به محض قطع شدن برق توسط مدار کنترل فرمان ms1 باتری داخل مدار شده و درب اتوماتیک شیشه ای میتواند مثل قبل کار خود را انجام دهد و همچنین به محض اینکه برق وصل گردید مجددا فرمان قطع شدن کار باطری از طریق برد مدار فرمان ms1 صادر شده و باتری از مدار خارج میگردد و درب اتوماتیک منبع انرژی خود را از برق اصلی دریافت میکند.

کد دهی درب اتوماتیک شیشه ای

یکی دیگر از امکانات درب های اتوماتیک این میباشد که از طریق تعمیر برد مدار فرمان ms1 این قابلیت را دارد تا با کدی که به آن میدهیم آن را برنامه ریزی کنیم تا به عنوان مثال در ساعات مشخصی باز یا بسته شود یا حتی در روز های زوج یا روز های فرد فقط باز و بسته شود.